NOVOSTAVBY V PRAZE

Developerské projekty v hlavním městě Praha

Rezidence Fialka

Praha 6 - Řepy

Komplex se nachází v ulici Na Fialce I., v Praze – Řepy a je vyprojektován tak, aby co nejlépe konstrukčně zapadl do stávající urbanistické struktury řadových rodinných domů.

Kvůli velkému měřítku této zástavby je nově navržený dům řešen jako jednoduchá hmota, orientovaná obytnými místnostmi severojižním směrem tak, aby nesměřovaly ke koncovým rodinným domům navazující řadové zástavby. Bytový dům je částečně zapuštěný do terénu, je koncipován jako nízkoenergetický s předsazenými balkony, umožňujícími snižovat tepelné zisky v létě a využívat tyto zisky při nižším sklonu slunce v zimě.

Novostavba se nachází nedaleko dvou parků. Parku Fialka, který nabízí řadu příležitostí pro sportovní vyžití. Uprostřed parku je vybudováno dětské hřiště, kterému dominuje dřevěný hrad se skluzavkou, domeček na pružinách, houpačka a další prvky pro děti.

Dále Aktivního lesoparku Řepy, který slouží pro sportovní vyžití a odpočinku široké veřejnosti. Nabízí celkem 35 herních prvků pro děti, kdy je většina vyrobena ze dřeva. Dominantou Aktivního lesoparku Řepy je rozhledna s tobogánem. Součástí lesoparku je i nově vybudována BMX dráha.

V pěší vzdálenosti se nachází několik mateřských včetně jedné japonské a základních škol a Menza gymnázium. Samozřejmostí je i řada obchodů (Tesco, Lidl, Norma), restaurace, bowling, fitness club a jiné. Dvacet minut jízdy vozem je vzdálené nákupní centrum Metropole Zličín, Tesco a Ikea.

Předpokládaný termín dokončení: 4Q/2020

Adresa projektu:
https://www.rezidencefialka.cz/

Developer / investor:
Akro Real, a.s.
HLAVNÍ STRANA