Reklama na tomto webu

NOVOSTAVBY V PRAZE

Developerské projekty v hlavním městě Praha

Žižkov City

Praha 3 - Žižkov

Hlavní myšlenkou Projektu komplexní revitalizace nákladového nádraží Praha – Žižkov je vybudování nadčasového městského centra v Praze 3 o celkové rozloze cca 331 000 m2. V jižní části území nákladového nádraží Žižkov na rozloze přibližně 160 000 m2 vybuduje společnost Sekyra Group převážně rezidenční čtvrť.

Dominantou celé čtvrti bude revitalizovaná funkcionalistická budova Žižkovského nákladového nádraží a ji přilehlé veřejné prostory, sloužící zejména kulturním účelům.

Budoucí obyvatele jistě potěší rozsáhlé parky, které budou novými pěšími trasami propojeny se stávajícími velkolepými zelenými plochami. Okolí bydliště bude poskytovat dostatek možností pro relaxaci i sportovní vyžití. Bydlení v Praze 3 v Žižkov City je jako stvořené pro rodiny s malými dětmi a pro všechny, kteří mají rádi klid a zeleň.

Vzhledem k dlouhodobější rozvojové koncepci tohoto území je zde myšleno i na rozvoj dopravní infrastruktury pro potřeby městské i individuální dopravy. Dopravní obslužnost území je v současnosti na velmi dobré úrovni (tramvajové i autobusové linky) a do budoucna se počítá i se stavbou nové trasy metra, která by učinila lokalitu ještě více atraktivní.

Základní urbanistická struktura tohoto projektu je koncipována jako moderní město umožňující pružné reakce na potřeby obyvatel 21. století. Jako takové má Žižkov City ambici stát se centrem, které by mělo být nejem jako přínos blízkému okolí, ale i v celoměstském významu.

Předpokládaný termín dokončení:

Adresa projektu:
https://sekyragroup.cz/pages/developersky-projekt-praha3-zizkov-city

Developer / investor:
Sekyra Group, a.s.
ZOBRAZIT DALŠÍ PROJEKTY