Rezidence Churchill

Port Karolína - 2. etapa

Lokalita: Praha 8 - Karlín
Předpokládaný termín dokončení: Léto 2020


Druhá etapa moderního projektu Port Karolína v trendy pražské čtvrti Karlíně nabízí velkorysé byty všech kategorií. Architektonicky je uspořádán do dvou zalamovaných linií, paralelních s tokem řeky Vltavy a přilehlou cyklostezkou.

Až osmipodlažní bytový dům druhé etapy projektu Port Karolína je situován v severozápadní části pozemku při ulici U Mlýnského kanálu. Architektonicky je uspořádán do dvou zalamovaných linií, paralelních s tokem řeky Vltavy a přilehlou cyklostezkou. Prostupnost územím k cyklostezce zajišťuje navržený průchod se soustavou sloupů, umístěný pod budovou.

V novém bytovém domě je naplánováno celkem 168 bytů a 18 ateliérů. V prvním nadzemním podlaží je počítáno se 6 obchodními jednotkami nepotravinářského charakteru a velkorysou prosklenou třípodlažní kavárnou směrem k cyklostezce. Stejně jako v budově předchozí etapy, i v této je počítáno s technickým zázemím, kolárnou a místností se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů. Náročné klienty potěší Meeting point (centrum služeb) s denním provozem, jehož realizace se uskuteční již v rámci první etapy.

Dům je naplánován v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. To znamená například důkladné zateplení obálky budovy a kvalitní dřevěná francouzská okna s trojskly.

URL: http://reality.skanska.cz/projekty-a-byty/port-karolina-2
Developer: Skanska a.s.

Lokalita

Vizualizace / fotografie: