Rezidence Churchill

Hendlův dvůr

Lokalita: Praha 6 - Hanspaulka
Předpokládaný termín dokončení: Podzim 2017


Hendlův dvůr, původně Šárecký dvorec, se nachází nedaleko Šáreckého údolí. Místo má zajímavou a dlouhou historii - bylo osídleno již na začátku dějin naší země, zmiňují jej i nejstarší kroniky a vztahují se k němu prastaré legendy.

Rezidence Hendlův dvůr, architektonicky i urbanisticky významný celek, je dokladem nejstarší zástavby této části Dejvic. Základní ideou rekonstrukce a dostavby proto byla celková revitalizace původních historických objektů a citlivé dotvoření areálu v kontextu s okolní zástavbou.

Komorní projekt nabízí pouhých 29 bytů v dispozicích od 1 + kk o velikosti 32 m2 až po velkorysé 4 + kk, které mají rozlohu 148 m2. Některé z nich vzniknou přestavbou historické části z 16. a 18. století, jiné se budou nacházet v nové přístavbě, která s respektem doplní původní budovy. Většina bytů v přízemí bude mít terasu přecházející do předzahrádky, všem bytům dodá punc vyjímečnosti vstup z patia. Součástí projektu budou i byty mezonetové a také čtyři nebytové prostory.

Samozřejmostí je dostatečný počet parkovacích stání. Maximální bezpečnost a dostatek soukromí zajistí rezidentům uzavřenost areálu.

URL: http://reality.skanska.cz/projekty-a-byty/hendluv-dvur
Developer: Skanska a.s.

Lokalita

Vizualizace / fotografie: