Rezidence Churchill

Nové byty Hostivař

Lokalita: Praha 10 - Hostivař
Předpokládaný termín dokončení: 1Q/2019


Architektonicky neobvykle zpracovaný projekt pro příjemné bydlení v klidné a dobře občansky vybavené lokalitě.

Celý komplex se nachází v ulici Kytínská, nedaleko Měcholupského potoka a retenční nádrže Hornoměcholupská. Autorem architektonického návrhu projektu je Ing. arch. Markéta Svobodová. Projekt vznikl pod vedením doc. Ing. arch. Václava Aulického, autora nejvyšší pražské stavby – 216 metrů vysoké Žižkovské televizní věže.

Komplex Nové byty Hostivař navrhli tak, aby konstrukčně zapadl do stávajícího urbanistického celku a harmonicky jej uzavřel. Zatímco devítipodlažní budova je svou hlavní částí situována směrem k městu s výhledem na Pankráckou pláň, menší budova naopak na jih do vnitrobloku, s rohovými okny orientovanými na západ.

Oba objekty společně sdílejí dvě podzemní podlaží se sklepy a parkovacími stáními, dopravně napojenými na přilehlou okružní komunikaci v prodloužení ulice Plukovníka Mráze. Z té je také umožněn pěší přístup k oběma domům vnějším schodištěm. Oba domy jsou volně zasazeny do terénu, nezastavěná část pozemku je navržena formou jednolité zatravněné plochy se vzrostlými stromy a keři.

URL: https://www.novebytyhostivar.cz
Developer: AKRO flats s.r.o.

Lokalita

Vizualizace / fotografie: